Как правилно да замразяваме горските плодове

 Според проучвания наличието на витамин С в плодовете се резервира съвсем изцяло по време на 4 месеца предпазване при -18 градуса. След шест месеца може да бъдат изгубени 23% от питателните субстанции, а след 9 месеца предпазване плодовете ще станат по-малко потребни с още 28-47%. Рекордьори по наличие на антиоксиданти са боровинките – 77% и малините – 63%.

Можете да замразите безусловно всевъзможни горски плодове, а измежду плодовете, които се съхраняват най-добре във фризера, са круши, праскови, сливи, кайсии, дюли, ябълки, смокини, пъпеш и любеница. Преди заледяване продуктите би трябвало добре да се измият, сортират и да се почистят дръжките и костилките (например на черешите). Има два метода за заледяване: изсъхнало и шоково.

При сухия способ измитите, обелени и изсушени плодове се режат на фино и се слагат във фризера при температура -18 ° C. След заледяване се трансферират в торби или контейнери за предпазване. За “шоково” заледяване се нуждаете от фризер с функционалност „бързо заледяване”.

Тази функционалност ви разрешава да замразявате горски плодове бързо и без формиране на лед. Горските плодове могат да бъдат замразени по разнообразни способи. Най-често се съхраняват цели. В този случай е по-добре да ги замразите в съд и по-късно да ги изсипете в специфични торбички, с цел да не се слепят. 

Снимка: Lifestyle.bg

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *